Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stáj U Zlatého potoka - Kamenná

Hlídači stáje

Hlídači stáje.. 

  

Lassie

Datum narození: 21.7.2012

Říkáme jí: Lassinka, Lasička, Láska

Funkce: Celodenní hlídač stáje a mazel

Majitelka: Simona Hájková

Lassinka je ještě takové štěňátko, sice se narodila v roce 2012 a sama se už stala maminkou (květen 2015, na svět přivedla 13 malých kňučících uzlíčků, 4 pejsky a 9 holčiček), ale když jí vidíte dovádět a hrát si s Rituškou, neřekli byste, že je to máma s dcerou, ale spíš ségry. Lassinka je veliký mazel, který přivítá snad i lupiče, s kočkami si hraje jak se psi a snad jediná Bella nemá chvilku klidu. Aktuálně "vychovává" svou dcerušku Ritušku, která jí jako jediné mimi zůstalo ve stáji a budou společně hlídat klid na dvoře.

   

 

 

Rita

Datum narození: 21.5.2015

Říkáme jí: Ritunka, Rituška, Prďolka, Mrňousek

Funkce: Celodenní hlídač stáje a mazel

Majitel: Antonín Souček

Ritušky maminka je Lassinka, a je ze 13 štěňátek. Z těch 13 miminek si Součkovi vybrali právě Ritušku jako druhého hlídače do stáje společně s mámou Lassinkou. Je nejnovějším přírůstkem ve stáji. Je to veliký mazel, který ale terorizuje Bellu a nahání slepice. Oproti mamině má ostřejší povahu a hned tak někoho do dvora nepustí. S Lassinkou jsou jako dvojčata, kde najdete jednu, hned najdete i druhou. 

   

 

 

 

Shadow a Shelly

Říkáme jim: Mňoukové, Čičinky, Kočičáci

Funkce: Noční hlídači

Majitelé: nemají majitele :D

Kočičí slečny jsou jedinými kočičími přírůstky ve stáji. Zdatně si hrají s hafany, které si na ně zvykly a hrají si s nimi také. Kočičky jsou velkými mazlíky a největší potěšení pro ně je plná miska jídla.

 

Dámy, které nás hlídají tam shora..

♥ Rita †

 

Říkali jsme jí: Rituška, Ritunka, Miláček

Funkce: byla NON-STOP hlídačem ve stáji a největším mazlem

Majitel: Antonín Souček

Rituška se narodila roku 2007 jako to nejmenší štěňátko z vrhu, co do výšky vynahradila do snaživosti, chytrosti a lásky ke svému páníčkovi Tondovi. Byli jako jedna duše a Rita se bez Tondy nehla ani na krok. V roce 2010 porodila 8 štěňátek, 4 fenečky a 4 pejsky. Štěňátka se po čase rozutekla do nových rodin a Rituška byla opět jako střelené miminko. Buhužel jako pětileté se jí udělal zánět dělohy a museli jsme jí nechat vykastrovat. Při operaci byl zjištěn nádor a proto Rituška musela být uspána 10.4.2012. Byla nejlepším hlídačem stáje. Trávila zde všechen čas a moc jí to bavilo. Byla to věrná společnice a skvělá přítelkyně, která shovívavě naslouchala a nikdy nezradila. Vzpomínáme zlatíčko!

   

 

 

Čipera 

 

Říkali jsme jí: Čiperka, Čipí

Funkce: Všechny vždy zahnala hlasitým štěkáním

Majitel: Děda Soek

Čipera byla nejstarší psí dámou ze stáje. Její hlavní činností bylo vyvolávat strach u všeho, co se hýbalo a nechala se podrbat od všech obětí, které našla. Čiperka byla aktivní až do konce, ale bohužel stáří se na ní podepsalo a tak jako u všeho starého, byla nemocná, odešla a teď nás hlídá s Rituškou a dává na nás pozor.

 
 
 
Bella 
 
Datum narození: rok 2009, přesný den nevíme

Říkáme jí: Belinka, Belžida, Prcek

Funkce: Největší zlobidlo a mazel

Majitel: Ota Souček

Belinka byla takové malé mimino. Neustále něco objevovala, něčeho se lekala a před něčím prchala. Byla největší mazel z osazenstva hlídačů. Její nejoblíbenější činnost bylo hraní si s Rituškou a Kikinou, se kterými si opravdu rozuměla. Ovšem přivolat jí dalo občas zabrat. Slyšela pouze na vlídné slovo a jen když se jí zrovna chtělo. Bellince bohužel selhalo srdíčko a svůj boj prohrála 2.3.2017. Bellinko, hlídej nás tam seshora, myslíme na tebe. 

 

 
TOPlist