Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stáj U Zlatého potoka - Kamenná

Vzpomínáme

Vzpomínáme

Tato sekce je věnována koním, kteří si zaslouží, aby na ně bylo vzpomínáno.

 

Ach kůň! Pohleďte - šlechetnost bez domýšlivosti,                                             přátelství bez závisti, krása bez marnivosti,                                                          ochotný pomocník, a přesto nikdy otrok.

 

         Zora

Datum narození: 6. 6. 1986

Datum uhynutí: 25. 2. 2011

Plemeno: ČMB

Otec: Bredát

Matka: Zorka

Majitel: Vlastimil Souček st.

Zora se narodila ve Vilémově v místním JZD. Do chovu byla zařazena roku 1989. Její život ale nebyl vůbec jednoduchý a snadný, přes práci v lese, rozvoz pití a potravin po městě se nakonec dostala k Součkům. Odrodila jim skvělá hříbata. Ale do chovu nakonec byla zapsána jen její dcera Žofka. Zora prožívala v Kamenné svůj vysloužený důchod. Dokud byla při síle, jezdila s Žofkou sem tam dvojspřeží v kočáru na svatby. Při pohledu na dvě nádherné bílé belgické krásky se všem tajil dech a tak je i po té době na co vzpomínat. Později už měla klid od zápřeže,sedla i zlobivých jezdců. Svůj boj se stářím prohrála letos v únoru. Zemřela ráno, stačila se ještě nasnídat a pak navždy usnula. V posledních chvílích se netrápila a my teď víme, že se tam nahoře prohání na těch krásných zelených pláních.

 

Carmen Journal

 

Datum narození: 24. 4. 1992

Datum uhynutí: 20. 9. 2011

Plemeno: Anglický plnokrevník

Otec: Harlow (1980)

Matka: Causa (1982)

Majitelka: Hanka Součková

Carmen se narodila jako aprílové hříbátko roku 1992. Do tréninku se dostala roku 1994. Běžela 4 starty, z nichž jeden vyhrála a získala celkově 28 000 Kč. Po své krátké dostihové kariéře byla dána do chovu. Z nedostatečných zdrojů víme pouze o dvouch hříbatech, která dále závodila. První, klisna Carta Blanca (nar. 1999) startovala v 16 dostizích, získala dvě vítězství a celkově 91 050 Kč. Druhý, hřebeček Carnal Dance pravděpodobně nestartoval. Do Kamenné k Součkům byla Carmen přivezena s klisnou Cortina Blue (nar. 2008) po Regent (bavorský teplokrevník), a poslední dvě hříbátka porodila v domácím chovu. Klisna Cory Gold (nar. 2010) po Grand Step Koláček (ČT), byla prodána paní Lence do Mostu. Poslední hříbě, které porodila v roce 2011, zůstalo ve stáji. Je to valášek Carpe Diem (nar. 27. 5. 2011) po Carpalo (Holštýnský kůň). Carmenka byla stále takové aprílové hříbátko, akorát mezi dobou jejího narození a života v Kamenné, odrodila další nadějná hříbátka. Stále s námi laškovala a pohrávala si. Beztak si v duchu vždy pomyslela: "Apríl!" Byla to skvělá matka a užasná společnice. Bohužel Carmen prohrála svůj dlouhodobý boj s rakovinovými myomy po celém těle. Dne 20. 9. 2011 v 10:55 byla uspána, aby nemusela už víc trpět. My nyní jen doufáme, že se tam nahoře setkala se Zorou a prohánějí se společně po nebeských pláních.

Její rodokmen: http://dostihy.fitmin.cz/kone-a-rodokmeny/rodokmen/?horseId=9681

 

                        Carmen Journal a Cory Gold (2010)

                        Carmen Journal a Carpe Diem (2011)

                                                Obě hříbátka s maminkou

TOPlist